E-posta:
Şifre    :
 
 
Vitamin ve Minerallerin Hayatımızdaki Önemi :

Vitamin ve Minerallerin Hayatımızdaki Önemi

herbalife vitamin ve mineral tabletVücudumuza her gün yeteri miktarda vitamin alamazsak, kendimizi halsiz, bitkin ve yorgun hissederiz. Ayrıca bağışıklık sistemimizde meydana gelecek güçsüzlükler, hastalıklara karşı daha savunmasız bir hale gelmemize neden olabilirler. Tükettiğimiz besinlerde, özellikle taze sebze ve meyvelerde günlük vitamin ihtiyacımızı karşılamamıza yetecek kadar vitamin bulunur. Ancak bu besinlerdeki vitaminler, yanlış pişirme veya yanlış muhafaza yöntemleri sebebiyle kayba uğrar. Vitamin kayıplarını önlemek için, besinlerimizi uzun süre pişirmemeye, pişirdikten sonra fazla bekletmeden de tüketmeye özen göstermemiz gerekiyor.

Besinlerde bulunan doğal vitaminler dışında, sentetik yoldan laboratuarlarda üretilen vitaminler olduğunu da biliyoruz. Ancak, besinlerden alınan doğal vitaminler laboratuarlarda üretilen sentetik vitaminlerden her zaman daha güçlüdür. Bu nedenle vitaminlerin doğal yollardan alınmasında fayda vardır.

İnsan vücudunda oldukça az miktarlarda bulunmasına karşın vitaminlerin vücuttaki etkinlikleri oldukça fazladır. Bu vitaminlerin bir bölümü B grubu, besinlerle aldığımız yağ, karbonhidrat ve proteinden enerji ve hücrelerin oluşması ile ilgili biyokimyasal olayların düzenlenmesine yardımcı olmaktadır.

D vitamini, fosfor ve kalsiyum gibi minerallerin diş ve kemiklere yerleşmesine yardımcı oluyor.

Özellikle meyve ve sebzelerde bulunan bazı vitaminler A, C, E vücut hücrelerinin hasarını önleyerek normal işlevlerini sürdürmeleri ve bazı zararlı maddelerin etkilerinin azaltılmasında Antioksidan etki yardımcıdırlar. Sebzeler, meyveler yeterli ve dengeli beslenmek için her gün düzenli olarak tüketilmesi gereken besin gruplarındandır. Sebzeler ve meyveler Vitamin ve Mineraller vitaminler ve mineraller bakımından zengindirler.

Vitaminler ve Mineraller büyüme ve gelişmede yardımcı, göz, deri, diş ve diş eti sağlığını koruyucudurlar. Ayrıca hastalıklara karşı vücut direncinin oluşumunda etkindirler. Çeşitli renk ve türlerde sebze ve meyvelerin tüketilmesi önemlidir. Doygunluk hissi vermeleri, bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olmaları sebebiyle vitaminler vücut ağırlığı denetiminde de faydalıdırlar.

Siz de bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, stres, hava kirliliği, yetersiz beslenme alışkanlıkları ve benzeri dış etkenler sebebiyle vücuttaki besin maddelerini yok edip bağışıklık sisteminizi olumsuz yönde etkilenmemesi için bitkisel herbalife vitamin ve mineral tabletlerini kullanabilirsiniz.

 
Herbalife Ürünleri-Diyetsiz Kilo Kontrolü
© 2011. Tüm Hakları Saklıdır.
 
Bu site E-Ticarix e-ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır
 
Firma Rehberi