E-posta:
Şifre    :
 
 
Neden Kilomu Kontrol Edemiyorum? :

neden kilo veremiyorum

Neden Fazla Kilolardan  Kurtulamıyorum?

Farkında olmadan diyetinizi sabote ediyor olabilir misiniz?

Kilo kontrol programınızdan sizi neyin alıkoyduğunu ve kilo kontrol düzeninizin tekrar yerine oturmasını öğrenebileceğiniz diyet hatalarını sizler için sıraladık. Aşağıdaki soruları kendinize sorun ve neyi nerede yanlış yaptığınızı öğrenerek bunları düzeltme yoluna gidin.

Yeteri Kadar Egzersiz Yapıyor muyum?

Birçok kişi egzersiz yaptığında ne kadar yağ kaybettiği konusunda genelde abartılı hisseder. Kalori yakılımını birçok faktör belirlemektedir. Mesela egzersizin süresi, egzersizin yoğunluğu ve egzersizin türü. Koşmak, yürümek veya aerobik gibi belirli bir ağırlığı içeren egzersizler, vücudun daha fazla çalışmasını gerektirdiğinden daha çok kalori yakmanıza yol açar. Fakat bisiklet ve yüzme gibi ağırlık içeren egzersizler ise kaslarda fazla yerçekimsel gerilme olmadığından daha az kalori yakan egzersizlerdir. Egzersinizi takip edip izlemenin en iyi yolu bir günlük tutmaktır.

Yeterli Uyku Uyuyor muyum?

ABD'de yapılan bir araştırma, yeteri miktarda uyumamanın vücuttaki yağ yakımını azalttığını göstermiştir. Bilim adamları yetersiz uykunun, kanda bulunan açlık hormonu ghrelinin seviyesini artırdığını ve bu kişilerin daha çok acıkmasına neden olduğunu vurguluyorlar. Japon bilim adamları tarafından 1999 yılında keşfedilen ghrelin açlık halinde kanda yüksek miktarlarda bulunuyor, yemek yenildiğinde azalıyor. Büyüme hormonu salgılatıcı etkisi olan ghrelin, besin alımını ve enerji dengesinin düzenlenmesinde de rol oynuyor. Diyet programında düzenli ve yeterli uyku son derece önem arz etmektedir.

Öğünlerinizi Atlıyor musunuz?

Öğün atlatmak günün ilerleyen saatlerinde yiyecek isteğinizi ve aşırı yemek yemenize yol açabilir. Siz de hangi yiyecek uygunsa onu daha fazla yiyerek kaçırdığınız kalorileri fazlasıyla alarak telâfi edersiniz.

Vanderbilt Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 72 saat boyunca bir şey yemediğinizde, vücut kalori yakma yetkilerini kapatıyor ve yağ depolamaya başlıyor. Öğün atlamak veya aç kalmak metabolizmanın yavaşlamasına ve vücutta yağ depolanmasına sebep olabilmektedir.


 
Herbalife Ürünleri-Diyetsiz Kilo Kontrolü
© 2011. Tüm Hakları Saklıdır.
 
Bu site E-Ticarix e-ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır
 
Firma Rehberi