E-posta:
Şifre    :
 
 
Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S) :

Sağlıklı Beslenme ve Kilo Kontrolü Konusunda Bilmek İstedikleriniz.

Soru: Herbalife nedir?

Cevap: Herbalife İngilizce'de herbal ve life kelimelerinin birleşiminden türemiştir. Herbal= bitkisel, ot, otlara ait olan, life= yaşam, hayat, ömür, can, canlı anlamlarına gelmektedir. Herbalife bir zayıflama ilacı değildir. Herbalife sağlıklı ve dengeli beslenmek için kullanılan bitkisel gıda takviye ürünüdür.

Kilo problemlerinin nedenleri arasında sayabileceğimiz sağlıksız ve dengesiz beslenme alışkanlıkları göz önüne alındığında, herbalife bize sağlıklı ve dengeli beslenme imkânı sunar. Herbalife sağlıklı beslenmeyi kolaylaştırarak, vücudumuzun ihtiyacı olan besinleri dengeli bir şekilde almamızı sağlar.

Soru: Herbalife ürünleri güvenlimidir?

Cevap: Kesinlikle evet, herbalife ürünleri 30 yılı aşkın (1980) süreden beri Amerika ve tüm Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 86 ülkede satılmaktadır. Herbalife'ın günlük 70 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. Satıldığı her ülkenin ilgili bakanlıklarınca onaylanan herbalife Türkiye'de bitkisel ürünlere onay veren kurum olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca onaylıdır.

Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından tavsiye edilmiştir. Amerikan Yemek ve İlaç Dairesi (FDA) herbalife ürünlerini onaylamış ve tavsiye etmiştir. Türkiye'de Mart 1998'den beri herbalife ürünleri resmi olarak satılmaktadır.

Soru: Herbalife ürünlerinin yan etkisi var mıdır? Varsa herbalife ürünlerinin zararları nelerdir?

Cevap: Kesinlikle herbalife ürünlerinin yan etkisi yoktur. Herbalife gıda takviye ve beslenme ürünlerinin içerisinde insan vücuduna ve metabolizmasına zarar verebilecek hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır.

Soru: Herbalife ürünlerini kimler kullanabilir, herkes kullanabilir mi?

Cevap: Herbalife ürünlerini normal yemek yiyebilen herkes, (yaşlılar, gençler, çocuklar, yetişkinler, hamile bayanlar) sağlıklı beslenmeye ihtiyacı olan herkes rahatlıkla kullanabilir.

Ancak! karaciğerinde problem olan ve böbrek problemi olanların; herbalife formül 1 shake ve thermojetics bitkisel konsantre çay kullanmadan önce doktora danışmalıdır.

Soru: Sipariş vermek istiyorum, nasıl sipariş verebilirim?

Cevap: Herbalife ürünlerini 2 basit yöntemle sipariş verebilirsiniz.
Birinci yöntem; 0535 524 04 02 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcimize herbalife ürün siparişlerinizi verebilirsiniz.
İkinci yöntem; internet sitemize online sipariş (7/24) verebilmeniz için öncelikle ücretsiz üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra üyen girişi yaparak, 7/24 online herbalife ürün siparişlerinizi verebilir, daha sonra siparişlerinizin takibini yapabilir ve herbalife ürün fiyatlarını görebilirsiniz. (Üye olmadan herbalife ürün fiyatlarını göremezsiniz.) Üye olmak için tıklayın.

Soru: Günlük ne kadar proteine ihtiyacım var?

Cevap: Ortalama bir şahıs, yaşam için gerekli dokuz amino asidi elde etmek için günde 70-100 gram protein tüketmelidir. Eğer yeterli miktarda protein tüketmezsek, vücudumuz bu proteini kaslarımızdan çalacaktır. Herbalife'ın Kişisel Protein Takviyesi ve Formül 1 besleyici shake karışımı, vücudunuzun günlük protein ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur.


Soru: Hangisi daha önemli; yağ mı, kalori mi yoksa her ikisi mi?

Cevap: Gıdaları tüketirken kalori saymak ya da yağ oranlarını incelemek yerine besleyici değerine dikkat edin. Eğer bilinçli bir şekilde besleyici değeri yüksek olan gıdaları seçerseniz ve vücudunuzun enerji ihtiyacına göre yemek yerseniz, yaptığınız diyetin yağ veya kalori üzerine odaklanmaktan çok daha kolay ve daha doyurucu olacağını görürsünüz. Depolanan yağı yakmanıza ve vücudunuzu yeniden şekillendirmenize yardımcı olması için düzenli olarak egzersiz yapmayı da unutmayın.

Soru: Kalori tüketimim ne olmalı?

Cevap: Günlük kalori ihtiyacınız boyunuza, kilonuza, yaşınıza, cinsiyetinize ve yaşam tarzınıza bağlıdır. Kalori saymadan uygulanan beslenme programında önemli olan vücudunuzun günlük protein ihtiyacını tespit etmektir. Kilo kontrolü için yapmanız gereken her gün iki öğününüz yerine
Formül 1 Shake'lerinden almak ve bir öğün de sağlıklı ve dengeli bir yemek yemektir. Kilo kontrolünü gerçekleştirdikten sonra (ideal kilonuza ulaştıktan sonra) ise her gün sadece bir öğün Formül 1 shake almaya başlayın. Unutmayın kalori saymak yok!

Soru: Kilo kontrolü için en iyi egzersiz hangisidir?

Cevap: Ağırlık kaldırma gibi direnç çalışmaları ile hızlı yürüyüş, koşu gibi egzersizlerin kombine bir şekilde yer aldığı programlar kilo kontrolünde en iyi sonucu almanıza yardımcı olacaktır.

Soru: Atıştırma isteğimi kontrol edemiyorum. Bu konuda ne yapabilirim?

Cevap: Alışkanlıklarınızı tamamen sona erdirmenize gerek yok, tek yapmanız gereken daha sağlıklı alternatifler bulmak. Ayrıca alışkanlıkların sona ermesi için üç ila altı hafta kadar bir süre geçmesi gerektiğini de unutmayın. Bu nedenle başlangıçtaki geçiş dönemini atlatmak için bir miktar sabır göstermeniz gerekecektir. Tatlı yeme alışkanlığınızın yerine meyve gibi sağlıklı alternatifler yemeyi deneyin.

Soru: Balık sevmiyorum. Çok önemli olduğunu duyduğum omega-3 balık yağını alabilmenin başka bir yolu var mı?

Cevap: Balık yemekten hoşlanmasanız da vücudunuzun omega-3 ihtiyacını göz ardı etmeyin. Ağızda balık tadı bırakmayan herbalifeline gibi bir balık yağı takviyesi alın.

Soru: Meyve suyu bütün bir meyve kadar faydalı mıdır?

Cevap: Kendiniz hazırlamadığınız sürece, meyvenin içindeki lif miktarının tamamını alamadığınız sürece ve meyve suyunu da hemen içmediğiniz sürece meyve suyu, meyvenin kendisi kadar faydalı değildir. Ticari amaçla meyve suyu üreten imalatçılar genelde meyvenin en faydalı yeri olan posasını atarlar ve sonra da meyve suyunu içeriğindeki tüm bakterileri öldürecek sıcaklığa kadar ısıtırlar (pastörize ederler) ve böylece sadece geride şekerli bir su kalır. Bu nedenle siz mümkünse meyvenin kendisini yiyin.

Soru: Vitaminler ile mineraller arasındaki fark nedir?

Cevap: Vitaminler, organik bileşenlerdir, bitkiler veya hayvanlar gibi yaşayan canlılardan veya kömür gibi bir zamanlar canlı olan maddelerden elde edilirler. Mineraller ise organik değildir. Vücut vitaminleri üretemediğinden gıdalardan alınması gerekir. Tüm vitaminler vücut için gerekli olan besinler olarak sınıflandırılmaktadırlar. Ancak, minerallerin tamamı vücut açısından gerekli besinler değildir. Vitaminler, ısı, ışık, uzun süre saklama, pişirme ve yemeğin hazırlanma sürecinde çok daha kolay bir şekilde hasar görmektedirler.

Soru: Bir porsiyon ne kadardır?

Cevap: Bir kişinin beslenme ihtiyacı yaşına, cinsiyetine, ne kadar aktif bir yaşantısı olduğuna, vücut ölçülerine ve genetik özelliklerine bağlıdır. Bütün bu faktörler kişinin yiyeceği yemeğin porsiyonlarının ölçüsünü etkiler. Genel olarak bir porsiyon meyve ve sebzenin yumruğunuz boyutunda olması gerektiğini ve bir porsiyon yağsız protein sunan gıdanın ise bir iskambil kartı kadar olması gerektiğini düşünebilirsiniz.

Soru: İnek sütü ile soya sütü arasında ne fark vardır?

Cevap: Memeli hayvanlardan elde edilen sütte laktoz bulunurken soya sütünde laktoz bulunmamaktadır. Bu nedenle laktoz hassasiyeti olan insanlar için soya sütü iyi bir alternatiftir. Ayrıca daha birçok farklılıkta mevcuttur. Örneğin; soya sütünde inek sütünde bulunan yağın (ve kalori miktarının) yarısı kadar yağ bulunmaktadır. Soya sütünde inek sütünde bulunan tuzun dörtte biri kadarı vardır ve soya sütünde kolesterol yoktur. İnek sütü ise soya sütünden çok daha fazla amino asit sağlamaktadır ve üreticilerin soya sütüne kalsiyum ilave etmeleri gerekmektedir. Çünkü soya sütünde çok az kalsiyum bulunmaktadır. Esasen soya sütü süt değil, bitkisel bir içecektir.

Soru: Diyet yaparken neden daha fazla üşüyorum?

Cevap: Beslenme programınızda meydana gelen bir değişiklik, metabolizmanızın da bu değişime ayak uydurmaya çalışması nedeniyle vücutta birçok değişikliğe neden olur. Kendiniz için yeterince yakıt üretemediğinizden ateşin sıcak kalmasını sağlamak için iki ila dört saatte bir, bir şeyler yemeli, daha fazla egzersiz yapmalı ve üzerinize de daha fazla kıyafet giymelisiniz.

Soru: Yediklerime çok dikkat ederim ve her zaman sağlıklı, dengeli ve değişik besinler tüketmeyi amaçlarım. Neden vitamin ve mineral takviyesi almalıyım?

Cevap: Birçoğumuz, iyi beslendiğimizi düşünsek bile, bazı vitaminler, mineraller ve gerekli bir takım besinlerden her gün yeterli miktarlarda alamayabiliriz. Günmüzün yoğun yaşantısında genelde besin açısından düşük seviyedeki işlenmiş gıdaları tükettiğimizden sağlıklı ve dengeli beslenemeyebiliriz. Vitamin ve mineral gibi gıda takviyeleri sağlıklı beslenme düzeninin yerine geçmeseler de, besin eksikliğinin olumsuz etkilerinden kaçınmamıza yardımcı olacak ekstra destek olarak kullanabilirler.

Soru: RDA ne anlama gelmektedir ve neden her gün bu gibi miktarları tüketmeye çalışmalıyız?

Cevap: Vücudumuzun tüm fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için her gün belirli miktarlarda vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. RDA, yaşamın her aşamasında ve her cinsiyet grubunda neredeyse tüm (%97-98) bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olarak görülen besinlerin günlük tüketimine dair tavsiye edilen günlük tüketim miktarını ana hatlarıyla belirtir. Eksik beslenmenin neden olacağı olumsuz etkilerden kaçınmak için her gün tavsiye edilen günlük besin tüketim miktarına erişmeyi amaçlamalıyız.

Soru: Şu anda bir kilo kontrolü programı uyguluyorum. Hangi gıda takviyelerini ve neden kullanmalıyım?

Cevap: Bir kilo kontrolü programını uygularken bir çok farklı gıdayı tüketemiyor olabilirsiniz ve bu nedenle de bir vitamin takviyesi RDA seviyelerinize ulaşmanıza ve kilo kontrolü programınıza devam etmenize yardımcı olacaktır. Herbalife'ın Temel Beslenme ürünleri: Herbalife Formül 1 Besleyici Shake Karışımı, Herbalife Formül 2 Vitamin ve Mineral Tablet ve Bitkisel Lif Tabletleri, gerekli temel vitamin ve mineral tüketiminizin tamamını karşılayacaktır.


 
Herbalife Ürünleri-Diyetsiz Kilo Kontrolü
© 2011. Tüm Hakları Saklıdır.
 
Bu site E-Ticarix e-ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır
 
Firma Rehberi