E-posta:
Şifre    :
 
 
Herbalife Sporcu Beslenmesi Kategorisi
 

Sporcu Beslenmesi

Sporcu beslenmesi, bizim beslenme alışkanlıklarımızdan farklılıklar gösterir. Egzersizden önce ve sonra doğru beslenmenin sporcu performansı üzerine belirgin olumlu etkileri vardır. Spordan önce uygun bir yemek, sporcuda tokluk hissi yarattığı gibi aynı zamanda egzersiz sırasında kasların ihtiyacı olan şeker (glukoz) molekülünü de sağlar. Egzersizden hemen önce karbonhidratla beslenme karaciğerde yeterli karbonhidrat enerjisini depolamanızı sağlar.

Spordan önceki öğün, yüksek miktarda sağlıklı karbonhidrat ve lif, düşük oranda yağ içermelidir. Egzersiz öncesi tüm sporcularımıza Herbalife Formül 1 Shake öneriyoruz.

Egzersiz sırasında beslenme ve yeterli sıvı alımı (hidrasyon) da egzersizdeki performansı etkiler. Egzersiz sırasında her bir saat için 30-60 gram karbonhidrat tüketmek gerekir. H3O PRO izotonik içecek, sporculara bu anlamda büyük destek veren bir herbalife ürünüdür. 1 saatlik egzersiz için 500 ml suda bir poşeti eritip içmek yeterlidir. H3O Pro, kas kramplarını azaltmaya yardımcı potasyum, magnezyum, kalsiyum ile birlikte sağlıklı karbonhidrat olan izomaltuloz içerir.

Egzersiz sırasında oluşan ısı, terleme yoluyla atılır. Uzun süre terleme sporcularda sıvı ve elektrolit (sodyum, potasyum, magnezyum gibi) kaybına sebep olur. Yeterli sıvı ve mineral takviyesi yapılmazsa kramplar, aşırı yorgunluk, ısı çarpması gibi olumsuz sonuçlar gelişir.

Egzersiz sonrasında ise kastan kullanılan glikojen (karbonhidrat depose) yerine konmalıdır. Buna biz recovery (geri kazanım) diyoruz. Tercihan egzersizden hemen sonra veya en geç 15 dakika içinde sadece suyla karıştırılıp içilen Formül 1 Shake bunu desteklemeye yardımcı olur. Egzersizin dışında da sporcuların sağlıklı beslenmeyi uygulaması önerilir. Herbalifeline, Liftoff, Vitamin ve Mineral Tablet ve Bitkisel Lif Tablet sporcularımıza bu konuda da yardımcı olacaktır.

 
Diğer Sayfalar:
Herbalife H24 İzotonik Sporcu İç...
H24
Satış Fiyatı : üye olunuz
Havale İle Fiyatı : üye olunuz
Rebuild Strength Spor Gıdası
H24
Satış Fiyatı : üye olunuz
Havale İle Fiyatı : üye olunuz
Prolong Sporcu İçeceği Tozu
H24
Satış Fiyatı : üye olunuz
Havale İle Fiyatı : üye olunuz
Formül 1 Sport
H24
Satış Fiyatı : üye olunuz
Havale İle Fiyatı : üye olunuz
H3O Pro İzotonik İçecek
Herbalife
Satış Fiyatı : üye olunuz
Havale İle Fiyatı : üye olunuz
 
Herbalife Ürünleri-Diyetsiz Kilo Kontrolü
© 2011. Tüm Hakları Saklıdır.
 
Bu site E-Ticarix e-ticaret yazılımı ile hazırlanmıştır
 
Firma Rehberi